Nad zatoką we wschodnim Tajwanie zawalił się wysoki most. Co najmniej 10 osób zostało rannych, w tym sześć poważnie.

Na razie nie podano, czy w wyniku zawalenia się mostu nad zatoką we wschodnim Tajwanie ktoś zginął, kilka osób jest jednak zaginionych.

Minister spraw wewnętrznych Hsu Kuo-jung powiedział dziennikarzom, że w momencie zawalenia się mostu najprawdopodobniej znajdowało się na nim około pięciu osób. Co najmniej 10 osób zostało rannych, z czego sześć poważnie.

Minister przekazał telewizji Formosa, że kutry rybackie pomagają w poszukiwaniu zaginionych.

 

wibi:
Zwróćcie uwagę na poniższym filmie (9 sekunda), jak katastrofa rozpoczęła się od zerwania pierwszego za środkowym „pręta” utrzymującego most.

widok z Street View z września 2016 roku

wibi:
Na poniższym Street View z września 2016 roku znajduje się ten most, ustawcie sobie sam środek i popatrzcie na pierwszy po prawej „pręt podtrzymujący konstrukcje” – za środkowym. Wygląda tak, jakby był uszkodzony i zardzewiały.

 

Most zawalił się we wtorek rano czasu lokalnego w Nanfangao, małej, ale często zatłoczonej wiosce rybackiej na wybrzeżu Pacyfiku. W chwili katastrofy pogoda była słoneczna, kilka godzin po tym, gdy przez niektóre części wyspy przeszedł tajfun.

Rzecznik Narodowej Agencji Pożarnej Su Hong-wei powiedział, że cysterna, która spadła z mostu, roztrzaskała trzy łodzie.

W poniedziałek wieczorem tajfun Mitag uderzył w północną i północno-wschodnią część Tajwanu. Tego dnia z powodu silnego wiatru i ulewnego deszczu odwołano połączenia lotnicze i promowe.


 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating