Szwajcaria i Austria walczy ze skutkami ostatnich nawałnic. Pojawiły się powodzie i lawiny błotne. W wodnej pułapce zginęła matka z córką.

SCHWEIZ DIERIKON UNWETTER

Kobieta ze swoją 5-letnią córką utonęły we własnym domu w środkowej Szwajcarii, do którego podczas powodzi wdarła się woda przyniesiona przez intensywne burze. Do tej tragedii doszło w regionie Dierikon w niedzielę 7 czerwca.

Powódź - Szwajcaria 5

Powodzie w Szwajcarii

Żywioł dosięgnął wiele miast w tym Zurych, Berno i Lucernę. Woda zalała ulice, strażacy dostali wiele zgłoszeń dotyczących zalanych piwnic.

Aufräumarbeiten nach Starkregen Powódź - Szwajcaria 9 Powódź - Szwajcaria 8 Powódź - Szwajcaria 7 Powódź - Szwajcaria 6 Powódź - Szwajcaria 3 Powódź - Szwajcaria 4

Lawiny błotne w Austrii

Pogoda doświadczyła także Austriaków. W miejscowości See w Tyrolu domy zamienione zostały w stertę gruzu. Wszystko za sprawą spływów błotnych, które wywołały obfite opady deszczu w ostatnich dniach. Gwałtowne burze i deszcz naruszyły strukturę podłoża, przez co ziemia zaczęła zsuwać się po stokach i pod postacią błotnych lawin zalała rejony położone w dolinach. Na drodze rozpędzonego żywiołu znalazło się miasteczko See w zachodniej Austrii. Wiele domów zostało zniszczonych, lokalne władze podają, że straty są ogromne.

Lawiny błotne - Austria 2 Lawiny błotne - Austria 3 Lawiny błotne - Austria 4 Lawiny błotne - Austria 5 Lawiny błotne - Austria

Źródło: ksl.com, PAP/EPA, tvnmeteo

 

0 0 vote
Article Rating