W miejscowości Leutershausen koło Ansbach w Bawarii doszło do strzelaniny, są ofiary śmiertelne – donoszą niemieckie media. Policja poinformowała, że napastnik został już zatrzymany.

Niemcy - 18-latek zastrzelił dwie osoby w Leutershausen 2

W ataku zginęły dwie osoby. Sprawca zastrzelił 82-letnią kobietę, która miała być jego krewną, a następnie przypadkowego rowerzystę. W obu przypadkach miał strzelać z wnętrza srebrnego kabrioletu.

Napastnik groził bronią lub strzelał również do innych osób, prawdopodobnie nie ma jednak więcej ofiar. Jak poinformowała policja, zaatakowany z użyciem broni został przypadkowy rolnik oraz inny kierowca, ale nie odnieśli oni żadnych obrażeń.

Niemcy - 18-latek zastrzelił dwie osoby w Leutershausen

Atak o podłożu rodzinnym?

Po pojawieniu się informacji o strzelaninie natychmiast ruszyła policyjna obława na napastnika z udziałem śmigłowca.

Policja niedługo później poinformowała, że uciekający mężczyzna został zatrzymany na stacji benzynowej w miejscowości Bad Windsheim. Okazał się nim 18-latek, który nie był wcześniej znany policji.

Niemiecka policja podaje, że atak nie miał związku z terroryzmem. Chodzi prawdopodobnie o dramat o podłożu rodzinnym lub sąsiedzkim, informacje te nie zostały jednak jeszcze potwierdzone.

 

Źródło: Reuters, Bild, Sky News, rt.com, tvn24
0 0 votes
Article Rating