Ma 19 lat, a od 15 żyje w misce. „New York Post” opisuje smutną historię Nigeryjki, która z powodu tajemniczej choroby ma nierozwinięte kończyny, przez to nie może samodzielnie funkcjonować. Jej rodzina do niedawna nie mogła pozwolić sobie nawet na zakup wózka inwalidzkiego. Pomogli jednak internauci.

Nigeria - Tajemnicza choroba spowodowała nierozwinięcie się kończyn -4

Rodzice 19-latki mówią, że dziewczyna przyszła na świat zdrowa. Podejrzane objawy zaczęły się kilka miesięcy po urodzeniu, a dziewczynka przestała się prawidłowo rozwijać.

Nigeria - Tajemnicza choroba spowodowała nierozwinięcie się kończyn -2

Rodzina wydała całe oszczędności, żeby dowiedzieć się, co dolega ich córce. Niestety, nie udało się ustalić, jaka jest przyczyna zaburzeń rozwoju. 19-latka funkcjonuje więc bez rozwiniętych kończyn.

Nigeria - Tajemnicza choroba spowodowała nierozwinięcie się kończyn -4

Ponieważ jej rodziny nie stać na zapewnienie profesjonalnej opieki, 19-latką najczęściej zajmuje się rodzeństwo. Dziewczyna nie może się sama poruszać, więc jest przenoszona w misce.

Nigeria - Tajemnicza choroba spowodowała nierozwinięcie się kończyn -3

O jej dramatycznej sytuacji stało się głośno po tym, jak jeden z fotografów odwiedzających wioskę zrobił jej zdjęcie i umieścił je w mediach społecznościowych. Odzew internautów był natychmiastowy. 19-latce zaproponowano pomoc i przekazano wózek inwalidzki.

Źródło: PAP, rmf24
0 0 votes
Article Rating