W szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii doszło do strzelaniny. Co najmniej pięć osób zostało rannych, dwie osoby nie żyją.

Do wydarzeń doszło na terenie kampusu Saugus High School w czwartek rano miejscowego czasu. Szkoła znajduje się w miejscowości Santa Clarita, około 50 kilometrów na północny wschód od Los Angeles.

Miejscowy szpital Henry Mayo Newhall przekazał, że dwie osoby są w stanie krytycznym. Placówka informowała po godz. 17. czasu polskiego, że czeka na trzech innych rannych.

Biuro Szeryfa hrabstwa Los Angeles poleciło osobom z pobliskiego sąsiedztwa pozostanie w domach. Ostrzeżono przed podejrzanym – ubranym na czarno mężczyźnie, który widziany był na terenie kampusu.

Portal dziennika „LA Times” pisze, że napastnik ma 16 lat.

Służby odpowiadające na wezwania o strzelaninie zamknęły też trzy inne szkoły w mieście: Highland elementary, Rosa elementary oraz Santa Clarita elementary.

Zastępca rzecznika Białego Domu Judd Deere poinformował, że prezydent Donald Trump monitoruje wydarzenia.

Sytuacja na miejscu jest dynamiczna, trwają intensywne działania policji. W działania włączono helikoptery i psy policyjne.

Silne oddziaływanie magnetyczne wystąpi we wtorek 12 listopada, może wystąpić silne trzęsienie ziemi, najbardziej zagrożone rejony to Meksyk i Japonia, średniej siły oddziaływania będą między 10-17 listopada

 

 

Źródło: CNN, Reuters, PAP

 

0 0 votes
Article Rating