Aż 30 minut trwało potężne gradobicie, które przetoczyło się nad miastem Shenyang w prowincji Liaoning na północnym wschodzie Chin.

 

Początkowo gradziny miały wielkość piłeczki ping-pongowej, ale z czasem stawały się coraz większe i większe, aż osiągnęły olbrzymie rozmiary.

Jeden z mieszkańców obserwujących, jak żywioł rujnuje mu samochód i dom, powiedział w telewizji NDT, że grad był tak wielki, jak miska ryżu.

Potwierdza to nagranie wideo, które zamieszczamy pod artykułem. Widoczne są na nim znacznych rozmiarów dziury zrobione przez gradziny w szybie samochodowej.

W czasie gradobicia padał ulewny deszcz, który w krótkim czasie doprowadził do podtopień.

Pod wodą znalazły się ulice i zabudowania. Z powodu niepogody zdecydowano się zamknąć główne lotnisko i odwołać wszystkie loty.

Jeszcze przez kilka godzin nocnych strażacy usuwali z dróg i chodników połamane i powalone drzewa, a energetycy przywracali prąd do tysięcy gospodarstw domowych.

W Chinach trwa obecnie pora deszczowa, która do tej pory w prowincji Liaoning zapisywała się jako sucha. Mimo iż opady pojawiają się rzadko, to jednak są bardzo gwałtowne, co potęgowane jest przez nadzwyczaj wysokie tego lata temperatury.

Źródło: YouTube.com, twojapogoda.pl
0 0 votes
Article Rating