W piątek wieczorem 19 marca wystąpi średniej siły szczyt oddziaływań magnetycznych. Osoby wrażliwe na zmiany magnetyczne, oddziaływanie mogą odczuwać na ponad dobę przed szczytami i po szczytach w formie: bólu głowy, bólu stawów, zmęczenia i szumów usznych często z modulacjami. Drgania ziemskiego pola magnetycznego występują za sprawą jonosfery gromadzącej elektrony protony z rekoneksji magnetycznych, emisji z plam i dziur koronalnych oraz wiatru słonecznego. Na szumy uszne bardzo mocno wpływają dziury koronalne.

Linie pola magnetycznego

Średniej siły szczyt oddziaływań magnetycznych wystąpi w piątek wieczorem 19 marca.
W tym czasie może wystąpić wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

Szczyty nasileń szumów usznych w okresie szczytu mogą występować między 8-12-tą, około 15-tej, 16:30, od 20-tej do północy – polskiego czasu (UTC+1).

Na szumy uszne wpływają również burze geomagnetyczne, emisje elektronów z dziur koronalnych i plam słonecznych – opis poniżej.

Pomiary magnetometryczne z ostatnich 5 dni.

 

SOSms

Poniższy System Ostrzeżeń SOSms jest całkowicie darmowy i warto tam się zapisać na chociaż jedno dla Was istotne zagrożenie.

System ostrzeżeń SOSms oparty na wiadomościach SMS

Anomalia Południowego Atlantyku – NASA śledzi ogromną, rosnącą anomalię w polu magnetycznym Ziemi, która powoli rozdziela się na dwie części

Słońce – 25 cykl słoneczny, wkrótce nastąpi gwałtowny wzrost aktywności naszej gwiazdy

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych powyżej informacji bez mojej wiedzy i zgody. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170
Źródło: LosyZiemi.pl
0 0 votes
Article Rating