Wideo uchwycone przez Annette Alaniz Guajardo z Teksasu to najgorszy koszmar każdego arachnofoba. Pokazuje naturę w całej pajęczej chwale, która okazuje się być nieco brutalna.

Jak zwykle, wszystko zaczyna się niewinnie. Anette idzie wiejską drogą, a później zatrzymuje się przed domem. Wszystko robi się zdecydowanie mniej malownicze, kiedy podekscytowana kobieta zbliża się do posiadłości.

Najedzony pająk to szczęśliwy pająk

Tam, na ścianie domu, wisi sobie nietoperz. Moment później dociera do ciebie, że nie kręci się tam z własnej woli, bo przecież został uwięziony w absurdalnie silnej sieci pająka. Gigantycznego pająka.

Właśnie wtedy zauważasz ośmionogą grozę. Pająk bananowy z rodziny prządkowatych wyłania się zza swojej ofiary i z prawie zauważalną radością przygląda się swojemu posiłkowi.

Dziś rano w drodze do pracy zobaczyłem to z boku mojego domu. Kocham ten kraj. – napisała Anette

Groza i fascynacja

Anette ma zdecydowanie inne priorytety niż większość ludzi, bo osobiście kocham miejsce, w którym mieszkam za brak takich widoków. Komentarze pod nagraniem jedynie potwierdzają moje przypuszczenia.

Reakcja jak zawsze była mieszanką grozy i fascynacji. Wielu użytkowników przeraziło się na myśl o tym, że takie bestie można znaleźć w Teksasie – „Takie rzeczy zdarzają się w Brazylii, Tajlandii lub w innym miejscu w dżungli, ale nie przed domem Annette Alaniz Guajardo w TEKSASIE”.

Pająki bananowe

Pająki bananowe z rodziny prządkowatych mogą dorastać do około 5 centymetrów bez uwzględnienia odnóży. Wliczając kończyny mogą osiągnąć około 12 centymetrów. Cechują się wyraźnym dymorfizmem płciowym.

Samice są na ogół dużo większe niż samce. Pająki bananowe występują w Afryce, Azji, Australii i południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nie są niebezpieczne dla ludzi, ale ukąszenie może powodować zaczerwienienie, ból i pęcherze.

 

 

Źródło: Facebook

 

0 0 votes
Article Rating