Ludzie z Boston Dynamics nie przestają nas zaskakiwać swoimi pomysłami na praktyczne roboty, do których będzie należała przyszłość. Niedawno widzieliście Handle w magazynie, a teraz nadszedł czas na SpotMini.

Na oficjalnym kanale firmy na serwisie YouTube pojawił się nowy film, na którym dzielny odział dziesięciu czworonożnych żółto-czarnych robotów ciągnie sporą ciężarówkę na parkingowej drodze o nachyleniu 1 stopnia. Niby nic wielkiego, ale ten wyczyn pokazuje, że maszyny Boston Dynamics dysponują potężną siłą, którą można będzie wykorzystać w pożyteczny sposób, np. podczas ciężkich akcji ratunkowych.

Każdy z robotów waży 30 kilogramów i może przenosić ładunki o wadze do 45 kilogramów. Zainstalowane na jego pokładzie baterie pozwalają mu na 1,5-godzinną pracę. Ceny na razie nie podano, ale oczekuje się, że będą to okolice 30 tysięcy dolarów. Sprzedaż robotów SpotMini ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Zainteresowanie jest ogromne.

Nieoficjalnie mówi się, że zainteresowany tymi inteligentnymi maszynami jest Pentagon, który chce je wykorzystać do operacji wojskowych. Z kolei firmy technologiczne widzą w nim możliwość rozszerzenia gamy swoich usług. Jedną z nich jest Amazon. Szef koncernu, Jeff Bezos, zapowiedział, że w kolejnych latach roboty Boston Dynamics pojawią się nie tylko w jego centrach logistycznych, ale również będą dostarczały przesyłki w miastach.

 

 

 

 

Źródło: GeekWeek, Boston Dynamics

 

0 0 votes
Article Rating