W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 marca) zacznie narastać siła burzy jonosferycznej (JS), która w środę rano (7 marca) osiągnie szczyt.

 

Nasilenia będą występowały wieczorami i w nocy. Burza JS zakończy się w piątek rano, a już wieczorem rozpocznie się kolejna ze szczytem w nocy z soboty na niedzielę, ale powinna być odrobinę słabsza. Może w tym czasie wystąpić wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

Burze GM i JS to nic innego, jak drgania pola geomagnetycznego Ziemi. W zależności od częstotliwości, jakie występują w tych drganiach oraz energii drgań, człowiek doświadcza różnych stanów emocjonalnych, za sprawą wpływu na aktywność gruczołów hormonalnych.

Wygląda to tak, jakby poszczególne gruczoły hormonalne reagowały wzrostem lub spadkiem aktywności na poszczególne zakresy częstotliwości drgań magnetycznych ziemskiego pola.
Drgania te mają również wpływ na odporność organizmu, stan zdrowia, szumy uszne, bóle głowy, bóle stawów, itd.

Ostrzeżenia te wyliczam dzięki algorytmowi, który zrobiłem i własnym pomiarom magnetometrycznym oraz składowych pola magnetycznego planety.

 


Słońce i Ziemia w ostatnich 15 dniach


Dołącz do grupy VIP, żeby wiedzieć o tym wcześniej.


 

Burze GM i JS

Burze geomagnetyczne i jonosferyczne, to ogólnie mówiąc drgania ziemskiego pola geomagnetycznego w trzech osiach.
W trakcie burz GM i JS występują zakłócenia w działaniu urządzeń wykorzystujących komunikację radiową, czyli telefony i smartfony, GSM, TV naziemna i satelitarna, lokalne WiFi, GPS, itp.
Zakłócenia i problemy występują głównie w przypadku, gdy dane urządzenie nadawczo-odbiorcze jest na pograniczu zasięgu nadajnika.

W czasie burz GM i JS, dość często występuje u ludzi szum uszny, bóle głowy, bóle stawów, kręgosłupa i inne dolegliwości.

Ludzie są poddenerwowani, inni agresywni, wzrasta wtedy ilość udarów mózgu, zawałów serca, wypadków drogowych, itd.
Bardzo często w czasie burz GM i JS ujawniają się niezrównoważone osoby, które atakują i zabijają innych. Najczęściej nożownicy ,”kierowcy chodnikowi” i ludzie z pistoletami.

Burza jonosferyczna spowodowana jest wysokoenergetycznymi elektronami, które emitowane są z dziur koronalnych i plam słonecznych. Występują również w trakcie zaburzeń ziemskiego pola magnetycznego.
Elektrony trafiają do jonosfery poprzez pasy Van Allena, następnie gromadzone są tam. Jonosfera rozszerzając się, generuje drgania magnetyczne.

W trakcie silnych burz geomagnetycznych i jonosferycznych, występują zazwyczaj drobne i płytkie wstrząsy sejsmiczne, a krótko po burzach silne trzęsienia ziemi.

Wszystko zależy od energii danej burzy i wielkości skoków, czyli gwałtownego narastania lub opadania energii drgań magnetycznych.

W trakcie burz GM i JS można obserwować podnoszenie się poziomu lawy w aktywnych wulkanach jakim jest np. wulkan Kilauea na Hawajach oraz silne erupcje piroklastyczne jakie występują np. w wulkanach Popocatépetl i Colima w Meksyku lub przy silniejszych i dłuższych burzach wulkan Etna we Włoszech.

Po silnych burzach GM i JS w Europie występuje zazwyczaj zmiana pogody poprzez gwałtowne przesuwanie się wiru polarnego. Nad oceanami pojawiają się wtedy cyklony i burze tropikalne.

 

Więcej informacji na Forum.LosyZiemi.pl – “Wyczuwanie” aktywności Słońca (wymagana rejestracja).

 

Zabraniam kopiowania oraz przetwarzania zamieszczonych przeze mnie informacji bez mojej wiedzy i zgody.
Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

 

 

Źródło: LosyZiemi
0 0 votes
Article Rating