Jak podał w raporcie włoski krajowy Instytut Zdrowia, zaledwie 1,2 procent z wybranej do analiz grupy kilkuset zmarłych zakażonych koronawirusem, nie miało żadnej dodatkowej choroby. Pozostali cierpieli na współistniejące schorzenia.

W najnowszym sprawozdaniu instytutu monitorującego przebieg epidemii zwrócono uwagę na wysoki odsetek zmarłych na COVID-19, którzy mieli inne choroby.

U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 procent – dwa schorzenia, a u 48 procent – trzy lub więcej.

Jak wynika z analizy, niewiele ponad jeden procent osób, które zmarły, miało mniej niż 50 lat.

9 z tych osób nie skończyło 40 lat. 7 z nich cierpiało na choroby kardiologiczne, nerek, cukrzycę i otyłość. Instytut zastrzegł zarazem, że nie dysponuje kartami lekarskimi dwóch pozostałych.

W tym samym raporcie odnotowano także, że średnia wieku zakażonych koronawirusem pracowników służby zdrowia jest znacznie niższa niż w przypadku pozostałych osób i wynosi 49 lat, podczas gdy u reszty populacji – 63 lata. Jeśli chodzi o personel medyczny, zwraca się uwagę na odwrócenie proporcji między mężczyznami i kobietami; to one dominują wśród zakażonych. Mężczyzn jest poniżej 36 procent.

Dotychczasowy bilans we Włoszech to 4032 zmarłe zakażone osoby i 47 tysięcy potwierdzonych przypadków wirusa.

 

 

Źródło: PAP
0 0 votes
Article Rating