Nad środkowymi Włochami przetoczyły się gwałtowne burze. Miejscami padał grad wielkości pomarańczy. Kilkanaście osób zostało rannych.

Na wybrzeżu Adriatyku we włoskim regionie Abruzja, a także w Molise w środę przeszły nawałnice. Najgroźniej było nad rejonem Pescary. Miejscowe służby informują, że ludzie odnieśli obrażenia w wyniku silnego gradobicia. Na pogotowie w tym mieście zgłosiło się 18 rannych osób. Na drogach Abruzji doszło do poważnych utrudnień.

Uszkodzonych zostało wiele samochodów – mają potłuczone szyby z powodu gradu. Miejscami gradziny osiągały wielkość pomarańczy.

Po opadach gradu w Pescarze przeszła ulewa. Niektóre ulice miasta zamieniły się w rzeki.

Informacje o szkodach po burzy z silnym gradobiciem napłynęły też z regionu Molise na południu Włoch, głównie w okolicach miasta Isernia. Zniszczone są dachy domów, wybite szyby w oknach, uszkodzone samochody. Nie ma wiadomości o rannych.

W prowincji Ravenna w lasie w miejscowości Milano Marittima powalonych zostało 200 sosen. Jedna kobieta została ranna.

Ewakuacja plażowiczów

Duży pożar wybuchł niedaleko Playa di Catania w mieście Katania. Plażowicze w strachu uciekali do morza. Płomienie zniszczyły drewniane budowle na plaży, w tym deptaki.

Strażacy łodziami ewakuowali setki ludzi. Wśród nich znajdowało się 40 dzieci. Akcję gaśniczą utrudniała wysoka temperatura i silny wiatr.

Trąba wodna

We wtorek burze wywołały duże zniszczenia na plażach w regionie Marche. U wybrzeży Ravenny zaobserwowano trąbę wodną.


 

AutoTag: 2019.07.09, 17:00 UTC
Źródło: PAP, Reuters, TGCOM24, Ragusa News, tvnmeteo
0 0 votes
Article Rating