W niedzielę i w poniedziałek 20 i 21 marca wystąpiły silne oddziaływania magnetyczne.

Zbliża się silne oddziaływanie magnetyczne, 20-21 marca może wystąpić silne trzęsienie ziemi

W czasie tych oddziaływań mieliśmy dużą serię wstrząsów na portugalskich Azorach:

Azory – W pobliżu uśpionego od 1808 roku wulkanu Urzelina na portugalskiej wyspie Sao Jorge wystąpiło około 1100 wstrząsów sejsmicznych w ciągu 48 godzin

Wystąpił również silny wstrząs sejsmiczny na Szetlandach:

UK – Małe trzęsienie ziemi wstrząsnęło Szetlandami, magnituda 5.2 w skali Richtera, to trzeci najsilniejszy wstrząs sejsmiczny w tym rejonie od co najmniej 1973 roku

Seria silnych trzęsień ziemi wystąpiła z pewnym opóźnieniem.

We wtorek 22 marca o 17:35 czasu polskiego wystąpiło silne trzęsienie ziemi na Atlantyku, 1150 km od Gujany Francuskiej, magnituda 6.7.

Zaledwie 66 minut później, o 18:41 wystąpiło silne trzęsienie ziemi na Tajwanie, magnituda 6.7 na głębokości zaledwie 24 km, zaledwie 2 minuty później wystąpiło kolejne trzęsienie ziemi w tej samej lokalizacji o magnitudzie 6.1.

Wstrząsy odczuwalne były w całym Tajwanie, nie odnotowano jednak żadnych poważnych szkód, nie ma także informacji o poszkodowanych.

Epicentra wstrząsów znajdowały się w pobliżu miast Hualien i Taitung.

 

Poniższy film nagrany został w Chinach

 

Burza geomagnetyczna

Słońce – Z okolic tworzącej się na wschodzie strefy magnetycznej nastąpił duży wyrzut plazmy, między 19-20 czeka nas burza geomagnetyczna

Ciekawostką jest burza geomagnetyczna, która nie wystąpiła, a wszystko wskazywało, że wystąpi. NASA określiła prawdopodobieństwo na 100%, po analizie danych, które spłynęły z satelitów jasno wynikało, że burza geomagnetyczna powinna wystąpić, gdyż plazma poleciała w kierunku Ziemi. Nawet gdyby wystąpiła niewidoczna od strony satelitów przestrzeń, to burza geomagnetyczna powinna trwać chociaż kilkadziesiąt minut.

Sytuacja jest na tyle nietypowa, że w tym czasie występowały silne oddziaływania magnetyczne pierwszego poziomu. W przypadku wcześniejszych burz GM w czasie średnich oddziaływań zaobserwowałem, że strumienie plazmy są przekierowywane wzdłuż linii pola magnetycznego ze współoddziałującym obiektem w przestrzeni, na dodatek jest to silnie zależne od polaryzacji pola oddziałującego.

Wynika z tego, że oddziaływania wpływają na strumień plazmy, czyli silnie naładowanych, pędzących z prędkością około 600 km/s cząsteczek gazu. Za jakiś czas obserwację skonsultuję z NASA, a jeśli „powiedzą” coś istotnego, napisze Wam o tym.

 

Aktywność Słońca

Słońce – Kolejna silna strefa magnetyczna zaczyna się tworzyć 45 stopni na wschód tarczy, szczyt osiągnie 20 marca

Napisałem:

Kolejna strefa powstanie po przekątnej Słońca, czyli na dalekim zachodzie.

Tak też się stało, sami zobaczcie.

Od strony Ziemi również oderwała się spora ilość plazmy, ale na szczęście ominęła Ziemię.

 

Poniżej polskie sejsmometry

 

Źródło: LosyZiemi.pl
3 2 votes
Article Rating