Hasłem tegorocznej edycji jest bezpieczeństwo danych – „datability”. Ponad 3 tys. wystawców zaprezentuje m.in. najnowsze technologie i aplikacje.

Międzynarodowe targi informatyczne CeBIT potrwają do 14 marca. W tym roku partnerem strategicznym imprezy jest Wielka Brytania. Przed rokiem była to Polska.

W targach uczestniczy 3,4 tys. przedsiębiorstw z branży nowych technologii. Co ważne, targi odwiedzą także znane osobistości ze świata IT. Wśród gości będzie m.in. jeden z trzech założycieli Apple Computer Steve Woźniak.

Targi inne niż wszystkie

Rewolucyjne produkty, technologie, aplikacje i startupy prezentowane na targach w Hanowerze różnią się od tych, które zwykle mamy okazję oglądać na imprezach CES w Las Vegas, czy MWC w Barcelonie. Targi CeBIT prezentują sprzęt i rozwiązania, które są nastawione na biznes i służą prestiżowym użytkownikom.

Co ciekawe, często są to same pomysły, a nie już gotowe rozwiązania i produkty, które za chwilę trafią do sklepów. Dlatego technologie prezentowane na targach zadebiutują dopiero za kilka lat. Ten czas ma pozwolić ich twórcom na rozwój i szukanie inwestorów na wypromowanie i rozkręcenie biznesu.

Co na targach?

Według zapowiedzi tegoroczna impreza ma mieć mocny akcent technologii motoryzacyjnych. Goście, którzy odwiedzą targi mają zobaczyć m.in. samochód, w którym komputer kontroluję reakcję i zachowanie kierowcy na drodze.

Jednak głównym mottem CeBIT jest bezpieczeństwo i obsługa danych. Żyjemy w świecie, w którym jest zbyt dużo informacji. Wystawcy mają zaprezentować m.in. takie produkty i aplikacje, które ułatwiają wyłowienie ważnych informacji zarówno osobom prywatnym, jak firmom. Takie rozwiązania mają rozwiązać np. problem stania w korkach, czy długich kolejkach w sklepach. Poza korzyściami płynącymi z dobrego wykorzystania informacji internet jest też zagrożeniem. Po aferze z Edwardem Snowdenem powstaje coraz więcej usług, które mają chronić naszą prywatność i to właśnie te aplikacje mają dominować na CeBIT.

 

Polska na CeBIT

Z Polski na targi przyjechało około 50 wystawców. W ubiegłym roku ta liczba była większa i wynosiła 70 stoisk. Oprócz Niemców najliczniej reprezentowane są firmy chińskie oraz brytyjskie. Organizatorzy spodziewają się, że do piątku targi CeBIT odwiedzi 230 tys. osób.

 

Źródło: PAP, BBC, TVN24 BiŚ

Polecane:

Włochy - Temperatury na Sycylii osiągnęły 30 st.C. w połowie października
Wkrótce może powstać sieć serwisowa dla satelitów na orbicie
Awaria oprogramowania w słynnej sondzie kosmicznej Deep Impact, od miesiąca nie ma łączności, a wkró...
Zmodyfikowanym wirusem wstrzykniętym na dno oka udało się znacznie poprawić wzrok chorym na choroide...
Brak grawitacji może być przyczyną zmiany kształtu serca
Pamięć NAND ma już większą gęstość zapisu od HDD, gęstość 3D NAND sięga 2.77 Tbpsi, powstał dysk SSD...
UK - W Cieśninie Gibraltarskiej atomowy okręt podwodny uderzył w tankowiec, niegroźne zderzenie będz...
Hakerzy przejęli dane 412 milionów użytkowników z największego portalu randkowego dla dorosłych
Życie na Ziemi mogło powstać miedzy innymi dzięki temu, że planeta posiada pole magnetyczne, które c...