W Niemczech gwałtownie wzrósł popyt na broń, którą można legalnie przechowywać w domu. Niemcy masowo zbroją się m.in. w pistolety hukowe, ale przybywa także chętnych do kupienia sobie broni ostrej. Skąd ten nagły wzrost zainteresowania? Problem dostaw dotyczy gazów pieprzowych, pistoletów hukowych, pałek teleskopowych, czyli materiałów dostępnych legalnie, służących do obrony osobistej.

RNPS IMAGES OF THE YEAR 2008 Hunter McConathy (C), 7, holds a hunting rifle with a short stock as his father Bryan (R) and Cabela's salesman Russ Duncan (L) watch him at the Cabela's store in Fort Worth, Texas June 26, 2008. Individual Americans have a right to own guns, the Supreme Court ruled on Thursday for the first time in history, striking down a strict gun control law in the U.S. capital. REUTERS/Jessica Rinaldi (UNITED STATES) Siedmioletni McConathy trzyma broñ myœliwsk¹ w sklepie,

Foto: REUTERS/Jessica Rinaldi

 Wzrost sprzedaży broni różnego rodzaju odnotowano na terenie całych Niemiec. Od września tego roku wiele sklepów oferujących tego typu asortyment znacznie zwiększyło swoje obroty.
– Mam już problem z dostawami gazów pieprzowych, pistoletów hukowych, pałek teleskopowych. Wszystkie legalne i dostępne dla każdego w Niemczech rodzaje broni są po prostu wykupywane – mówi właściciel jednego ze sklepów z bronią.
„Nie chcemy tutaj Ameryki” Dodaje, że nie brakuje także zainteresowanych kupnem broni ostrej i wymienia, że wśród kupujących są wszyscy: od profesorów po emerytów. Jak tłumaczy, główną motywacją jego klientów jest strach.
Niektórzy łączą te obawy z ostatnimi zamachami terrorystycznymi w Paryżu, jednak Niemcy mieszkający w pobliżu granicy z Czechami i Polską boją się przede wszystkim włamywaczy. Jeszcze inni gwałtowny wzrost zainteresowania bronią wiążą z napływem fali uchodźców do Niemiec.
– To nie jest dobra tendencja. Większość ludzi po prostu nie wie, jak używać broni. Zapewnienie bezpieczeństwa to zadanie dla policji. Nie chcemy tutaj Ameryki – przekonuje Hagen Husgen, jeden z funkcjonariuszy policji w Saksonii.
Tagi: Niemcy, broń, broń palna, hukowa, odstraszająca, nieśmiercionośna, obronna, pałki, gazy, pieprzowe, materiały obronne, obrona osobista
Źródło: tvn24.pl
0 0 votes
Article Rating