Ponad setka samochodów osobowych i ciężarówek wzięła udział w karambolu, do jakiego doszło na niemieckiej autostradzie A45 niedaleko Munzenberga. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. Padający od wczoraj śnieg i oblodzenie powodują setki kolizji w całych Niemczech.

Do gigantycznego karambolu doszło ok. 40 km od Frankfurtu nad Menem we wtorek. Oprócz samochodów osobowych w wypadku brały też udział ciężarówki.

 

Ponad 20 osoób osób przewieziono do szpitali, kilka jest w stanie ciężkim. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Autostrada jest zablokowana, tworzą się wielokilometrowe korki.

Stłuczki i wypadki

W całych Niemczech panują bardzo ciężkie warunki jazdy. W niektórych regionach w ciągu ostatnich kilku godzin spadło ponad 20 cm śniegu. Dochodzi do licznych stłuczek i kolizji spowodowanych śliską nawierzchnią.

We wschodnich Niemczech w godzinach porannych doszło do wypadku szkolnego busa wiozącego 55 dzieci. W wyniku czołowego zderzenia z samochodem osobowym, 30 dzieci trafiło do szpitala. Z kolei dwoje ludzi poniosło smierć w wypadku w Salzwedel w środkowych Niemczech.

W poniedziałek cztery osoby odniosły obrażenia w kraksie w Nadrenii Północnej-Westfalii. Kobieta straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Ona i jej syn trafili do szpitala.

Europa pod śniegiem

W Europie Zachodniej intensywnie pada śnieg. Sparaliżowane są m.in. Belgia, Holandia, Luksemburg i Francja.

W Wielkiej Brytanii tworzyły się ogromne korki, odwołano loty, setki pociągów mają wielogodzinne opóźnienia.

 

Źródło: PAP, SpiegelOnline, FoxCrawl, tm
0 0 vote
Article Rating