Poddałem analizie odległości między wszystkimi stolicami państw w Europie oraz dodatkowo Stambuł, jako ogromne skupisko ludzi.

W europejskich stolicach wyznaczyłem punkty w centrum, gdzie jest największa gęstość ludzi, i całość obliczeń oparta jest na tych punktach. Zaokrąglenia są rzędu 2.5 km, więc bardzo niewielkie.

Okazało się, że dość powszechneodległości między stolicami w Europie wynoszące 505 – 530 km, co stanowi około 2.5 procenta dla odległości powyżej i poniżej 518 km.

Z Warszawy do 3 stolic, w tym do Berlina.

Z Bratysławy do Warszawy 530 km, z Warszawy do Berlina 520 km, z Berlina do Wiednia 525 km, z Wiednia do Sarajewa 505 km, z Sarajewa do Rzymu 530 km, z Rzymu do Zagrzebia 520 km, z Zagrzebia do Lichtenstein 520 km, z Lichgtenstein do Wiednia 525 km.

Bratysława, to stolica Słowacji, Berlin to stolica Niemiec, Wiedeń – Austrii, Sarajewo – Bośni i Hercegowiny, Rzym – Włoch, Zagrzeb – Chorwacji, a Lichtenstein, to księstwo.

Poza „szlakiem” mamy Warszawa – Praga, stolica Czech: 520 km. Berno – San Marino: 515 km, Berno to stolica Szwajcarii, a San Marino to mały kraj, którego stolicą jest miasto o tej samej nazwie.

Kopenhaga – Sztokholm: 520 km. Kopenhaga to stolica Danii, a Sztokholm – Szwecji.
Sofia (Bułgaria) – Ateny (Grecja): 525 km, Sofia – Stambuł (największe miasto Turcji): 505 km.

Początek “szlaku” od Bratysławy, koniec po OŚMIU połączonych odcinkach na Wiedniu. Obie stolice oddalone są od siebie o 56 km, a długość „szlaku” wynosi 4175 km.

Przypadkiem nazywamy zdarzenie, którego przyczynowo-skutkowości nie rozumiemy.


Czekam na dyskusje w komentarzach, wtedy przedstawię Wam kolejne ciekawe odległości między stolicami Europy.
Źródło: LosyZiemi.pl